Yves-Rocher önünde gerçekleşen eylemde sık sık „Yaşasın enternasyonal dayanışma“ „Enternasyonal dayanışmayı yükselt“ „Flormar işçisi yalnız değildir“ sloganları haykırıldı. Eylem boyunca Flormar işçilerinin direnişinin sahiplenilmesi gerektiğini ifade eden bildiriler halka dağıtılarak Yves-Rocher şirketine baskı yapılması çağrısında bulunuldu. Bildiri dağıtımı sonrası mağazanın apar topar kapısını kapadığı gözlemlendi.
SINIF KARDEŞLERİMİZLE DAYANIŞMAK GÖREVİMİZDİR
Açıklamada OHAL sonrası işçilerin grev ve eylem haklarının gasp edildiği belirtilerek „Ağır bir sömürü ve kölelik ücretiyle , güvencesiz ve güvenliksiz çalışma koşullarında emeği sömürülen ve hakaretlere,baskıya maruz kalan işçilerle dayanışmak, biz sınıf kardeşlerinin görevidir.
İşveren’in işçilere yönelik hukuk-dışı saldırısı, AKP-Erdoğan hükümetinin açık desteği ile yapılmaktadır. OHAL ile işçilerin eylem ve grevlerini yasaklayan hükümet, bu hukuksuzluğun sorumlusu, işçilerin düşmanı olduğunu göstermiştir.“ Ifadelerine yer verildi.
Devamında, „Bizler, yerli ve göçmen işçiler olarak, sınıf kardeşlerimiz olan Flormar işçilerinin yanında, onların haklı-meşru hak mücadelelerini sahipleniyoruz.
İşçi sınıfının düşmanlarına karşı, uluslararası işçi sınıfının enternasyonal dayanışmasını yükseltmek bizim görevimizdir.
Bunun için, Flormar işçilerini ezen, hukuk-dışı saldırılarının sahibi olan Yves-Rocher grubunu protesto ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizden onların ürünlerini tüketmemelerini, direnen Flormar işçilerini desteklemelerini talep ediyoruz“ denilerek Yves-Rocher firması teşhir edildi.