Emperyalistler arası çelişki ve dalaşın giderek derinleştiği, her alanda hakimiyet mücadelesinin yoğunlaştığı ve ciddi bir ekonomik ve siyasi krizin emperyalist ve kapitalistleri sarstığı bir süreçte toplanan foruma karşı birçok yerde eylem ve etkinlikler yapıldı.
Yürüyüş boyunca emperyalistlere destek veren ve WEF’e sponsor olan bazı firma ve bankalara boya ve şişelerle saldırıldı. Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) stratejik bir ortağı olan KPMG adlı firmaya pankartlar asıp, boya fırlatan kitle, daha sonra yeniden Helvetiaplatz’a dönerek burada eylemi sonlandırdı.
Eyleme Partizan ve İTİF’ìn yanısıra birçok devrimci, demokratik kurum katılım sağladı.
AHM Zürih