Bugün Viyana’da düzenlenen eyleme, AGEB bileşeni ATiGF üyeleri ve taraftarları’da katılım sağladı.
ATiGF adına yapılan konuşmada ; TC. devleti devrimci tutsakları yıldırmak için belli dönemlerde hapishanelerde baskı ve imha politikaları uygulamaktadır. Bu son iki yılda faşist TC devleti pandemi bahanesiyle tutsakların can bedeli kazandığı hakları gasp etmektedir.
Hapishanede kalamaz raporlarına rağmen, tutsaklıkları bitmesine rağmen tahliyeler keyfi uygulamalarla engellenmektedir. Ölümsüzleşen ve tutsak düşen yoldaşlarımızın her birinin mücadele içerisinde konumlandıkları, yüklendikleri sorumluluğu kuşanarak daha ileriyi hedefleyen bir konumlanma içerisinde olarak sınıf mücadelesinin engin denizi içerisine tüm benliğimizle atılarak, zafere kilitlenmeliyiz. Esas olan budur. Biz dünyaya o naif liberal gözlüklerle bakmıyoruz.
AHM Viyana
28/12/2021