Ver. di – Birleşik Hizmet İşleri Sendikası – tarafından, 17 Aralık Perşembe günü saat 15.00 de Kornmarkt – Nürnberg Sendika Binası önünde, “Dr. Banu yalnız Değildir !, Banu Kalacak! Erdoğan Rejimine iade yok ! Meslektaşımız Dr. Banu Büyükavcı`ya yönelik Nürnberg Yabancılar dairesinin Sınır dışı girişimine son! “ mottosuyla bir Miting düzenleniyor.
Ver. di Sendikası tarafından düzenlenen mitinge, Nürnberg “Solidäritätbündnis mit Banu ” bileşenleri de katılım çağrısı yaptılar.
“Solidäritätbundnis mit Banu “, ” Banu ile dayanışma Platform” ları Alman devletinin baskıcı politikalarına ve Nürnberg Yabancılar dairesinin “sınırdışı” girişimlerine karşı mücadeleye devam edeceklerini açıkladılar.
Ne olmuştu;
Tam anlamıyla hukuk skandalı bu duruma karşı, demokratik kurumlar, demokratik tepkilerini ortaya koymakta ve kamuoyunu bilgilendirme çalışmalarıyla, Dr. Banu Büyükavcı ve Politik baskıya ve saldırıya mağruz kalan devrimcilere sahip çıkmaktalar.
AHM Nürnberg
15 Aralık 2020