AGEB kampanya çalışmaları Avrupa’nın farklı ülke ve şehirlerinde devam ediyor. 20 Mart Cumartesi günü Avrupa’nın birçok şehrinde eş zamanlı olarak örgütlenen açıklamalardan bir tanesi de Fransa’nın Strasbourg şehrinde gerçekleştirildi.
Burada açıklama yapan AGEB temsilcisi son süreçte faşist diktatörlüğün HDP’li vekillerin “vekilliklerinin düşürülmesi” ve HDP’nin kapatılması saldırılarıyla Kürt ulusunun sesinin susturmak istediği fakat başta Newroz etkinlikleri olmak üzere birçok coğrafyada Kürtler’in bu saldırılara karşı mücadele verdiğini belirtti. AGEB kampanyasına ilişkin kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra AGEB’in son çıkarttığı “Emperyalist Saldırganlığa, Irkçılığa ve Hak Gasplarına Karşı Mücadeleyi Yükseltelim” başlıklı bildirisi okundu.
AGEB temsilcisinin konuşmasının ardından etkinlik sloganlarla sonlandırıldı.