Kaypakkaya geleneğinin takipçilerinden olan ve uzun yıllar TKP/ML davasından zindanlarda tutsak edilen devrim emekçisi olan Serdar Can`ın cenaze törenine ailesi, akrabaları, dostları ve yoldaşlarından oluşan 200 civarında insan katıldı.
Amed zindan direnişine de değinilen konuşmalarda yaşadığı işkencelerden kalan sağlık sorunlarına değinildi.
Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Serdar Can’ın naaşı yarın (Salı) 09.15’te Gazi Mahallesi Cem Evi’nden alınarak memleketi Amed’e götürülecek ve orada sonsuzluğa uğurlanacak.