Almanyanın Nürnberg ve Stuttgart şehirlerinde 5 yıl önce Suruç’ta katledilen sosyalistler, düzenlenen eylemlerle anıldı.
33 SGDF`li Sosyalist devrimci anısına yapılan saygı duruşu ardından AVeG-Kon tarafından yapılan açıklama almanca olarak kitleye hitaben okundu. SKB, MLPD yanında eyleme katılan Partizan`da Suruç şehitlerini anan bir konuşma gerçekleştirdi.
Devrimci marşların çalındığı miting`de “ Suruç Şehitleri Ölümsüzdür!” Yaşasın Devrimci Dayanışma!” “Suruç için Adalet, Herkese Adalet!” sloganları atıldı.
Ardından Almanca AGiF ve SGDF bildirileri okunurken katılan kurumlara da söz hakkı verildi. Anma Eylemi ,,Yaşasın Devrimci Dayanışma!” sloganıyla bitirildi.
AHM – Nürnberg / Stuttgart
20/07/2020