MÜNIH: 56.’sı düzenlenen NATO Güvenlik zirvesi, bu yıl da yürüyüş ve mitingle protesto edildi.
Güvenlik zirvesi karşıtları platformunun “Her şey değişmeli – Savaşa ve Doğa Katliamına Hayır!“ çağrısıyla gerçekleşen miting ve yürüyüşe binlerce insan katıldı.
Protesto gösterilerinin düzenlendiği Münih`te dün 4 binden fazla polisin görevlendirilmesiyle de emperyalistler korkularını yansıtan bir “güvenlik” içinde zirvelerini gerçekleştirmekteydiler.
Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB), Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF), Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF), Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF), Rojava Defend Komitesi ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) protesto öncesi yaptıkları çağrılarla, emperyalistlerin “güvenlik” zirvesini protesto edilmesine yönelik açıklamalarda bulunmuşlardı.
Dünkü gösteriye PARTİZAN, AGEB, FİDEF, SYKP, MLKP, EÖC, DİDF,ATiF, MLPD, DKP, DFJ, KON-MED gibi çeşitli uluslardan çok sayıda kurum ve örgüt katıldı.
Yapılan konuşmalarda “Savaş Örgütü NATO’ya hayır! Emperyalist haksız savaşlara karşı devrim mücadelesini yükselt! ” içerikle konuşmalar gerçekleştirildi.
Stauchus’taki başlangıç mıtinginden sonra başlayan ve kent merkezinden geçen yürüyüş, Marienplatz’ta bir miting ile sonlandırıldı.
AHM Münih
15/02/2020