Hindistan’da Halk Savaşı Eylemlerle sürüyor

Hindistan Halk Savaşında Güncel Eylemler:

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) [CPİ (Maoist)] önderliğindeki Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (PLGA) tarafından geçtiğimiz hafta içinde bir çok eylem gerçekleştirildiği duyuruldu.

26 Mayıs gecesi, Odisha’nın Kalahandi ilçesine bağlı Bhawanipatna Sadar polis bölgesine bağlı Tal Pipili köyü yakınlarında çok sayıda yol yapım aracı ateşe verildi. Çeşitli burjuva basınına göre, 20-40 silahlı Maoist Gerilla inşaat alanını bastı ve üç ila altı aracı ateşe verdi.

Naxal, Odisha’nın Kalahandi’sinde altı aracı ateşe verdi
Başarılı saldırının ardından devrimci güçler kayıp vermeden geri çekilmeyi başardı. Daha sonra reaksiyon tarafından başlatılan kuşatma eylemi sonuçsuz kaldı.

22 Mayıs’ta Madhya Pradesh’in Balaghat semtindeki Bilal Kasa’nın tendu yaprakları toplama merkezi Dadekasa’da yaklaşık 350 torba tendu yaprağı (çay) ateşe verildi.
Çay tüccarlarını ve çay yapraklarını toplayan kabile üyelerinin sömürülmesini kınayan broşürler dağıtıldı.

 

2https://timesofindia.indiatimes.com/city/bhubaneswar/maoists-torch-three-vehicles/articleshow/91825052.cms

3https://www.freepressjournal.in/bhopal/naxals-set-tendu-leaves-stock-on-fire-leave-letter

Next Post

AGEB Kampanya Yayını

DUYURULAR

AGEB: ETF İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMAYI BÜYÜTELİM!

İstanbul Tuzla’da üretim yapan ETF Tekstil fabrikasının kapatılması kararı sonrası, kıdem tazminatları ve ikramiyelerini alamayan işçiler, 22 Temmuz’dan itibaren fabrika ...

AGEB: KAMPANYA BROŞÜRÜ ÇIKTI

“EMPERYALİST SALDIRILARA HAYIR! ÖRGÜTLENME VE MÜCADELEYE EVET!” şiarıyla başlattığımız kampanya kapsamında tüm faaliyet alanlarımızın kolektif çalışmasıyla bir broşür hazırlanmıştır. Broşürümüz ...

Avrupa Haber Sosyal Medya

AGEB Sosyal Medya

ÖNERİLEN SİTELER